Najczęściej zadawane pytania:

 

1. Co to jest zasilanie Solaris Pro i Pro Plus

Zasilanie Pro polecamy na kierunki geograficzne E/wschód , SE/południowy wschód i S/południe na przestrzenie otwarte, niezalesione, dobrze wyeksponowane na słońce.

Zasilanie Pro Plus polecamy na E/wschód, S/południe,  a szczególnie W/zachód, NW/północny zachód, N/północ, NE/północny wschód. Tam gdzie jest gęsta, wysoka zabudowa, pobliskie drzewa  lub las. Jest to zasilanie z podwójnym panelem PV i podwójnym akumulatorem.

W razie wątpliwości proszę o wcześniejszy kontakt, celem ustalenia właściwego zasilania                    i ustawienia sterownika tablicy

 

2. Czy zasilanie solarne w warunkach Polskiego nasłonecznienia sprawdza się?

Tak i to bardzo dobrze. Ważne jest zaplanowanie dobrze nasłonecznionego miejsca lub wykorzystanie naszych innowacji technicznych na mniej nasłonecznione  miejsca.

Tu zachęcamy do kontaktu.

 

3. Czy tablica solarna w okresie zimowym świeci?

W kwartale zimowym każda źle usytuowana tablica będzie świecić, krótko lub bardzo krótko.

Z doświadczenia nawet 45 dni kwartału zimowego. Ważne jest, aby wybrać właściwe zasilanie           i dobrze wyeksponować tablicę, a czas ładowania i świecenia wydłuży się. Tu zapraszamy do kontaktu.

 

4. Jaki kierunek geograficzny wybrać, aby panel fotowoltaiczny najlepiej ładował akumulator?

Zawsze polecamy E/wschód i S/południe. Co nie znaczy, że tablica na innych stronach nie będzie świecić. Mamy cały szereg rozwiązań technicznych konstrukcyjnych mogących sprostać słabemu naświetleniu.

 

5. Jaki wybrać rozmiar dla tablicy adresowej dla dobrej widoczności ?

Z praktyki rozmiar L polecamy do 30 m od ulicy, XL do 30 – 50 m, XXL powyżej 50 m.

Ilość znaków numeru znacząco wpływa na wielkość znaków.

 

6. Czy można zobaczyć końcowy efekt graficzny tablicy przed wykonaniem?

Tak. Po wskazaniu koloru, czcionki, numeru i nazwy ulicy i nnych ustnych ustaleń, wykonujemy      i przesyłamy wizualizację do akceptacji.

 

7. Co jeśli  tablica, może być tylko skierowana na N/północ?

Posiadamy rozwiązania technologiczne, mogące sprostać warunkom słabego nasłonecznienia.

Tu prosimy o kontakt, gdyż są to niestandardowe rozwiązania i wymagają konsultacji.

 

8. Czy Tablice solarne potrzebuję okresowego serwisu?

Nie - tablice nie potrzebują okresowych przeglądów.

 

9. Czy solarna tablica adresowa podlega naprawie?

Tak. Każda część tablicy, sterownik, LED , akumulator, panel PV można w sytuacji awarii lub naturalnego  zużycia wymienić na nowy lub zregenerować.

 

10. Jak często podlega wymianie akumulator?

Akumulator podlega łatwej wymianie. Akumulator naturalnie traci pojemność. Czas jego eksploatacji to 4 – 8 lat. Jest standardowy i dostępny w powszechnej sprzedaży.

 

11. Jak zamontować kaseton do elewacji budynku, ogrodzenia, gabionu lub ogrodzenia panelowego

Tablica jest lekka od 0,3 Kg do 1,5 kg. Standardowo dołączamy kołki montażowe do twardych podłoży jak klinkier, słupki betonowe. Do elewacji styropianowej zalecamy ( dostarczamy) certyfikowane kołki.

W przypadku konstrukcji gabionowych i paneli ogrodzeniowych (wykonanych z okrągłych prętów) zaleca się przesłanie zdjęcia z miejscem usytuowania do którego przygotowujemy właściwy zestaw montażowy.

W przypadku przęseł panelowych z lakierowanych profili aluminiowych lub ocynkowanych zalecamy klejenie elastycznym medium lub wykonujemy cybanty nie ingerujące w strukturę materiału.

 

12. Czy dach domu może przeszkadzać w działaniu paneli fotowoltaicznych?

Tak. Zbyt daleko wysunięty chach, daszek, okap, balkon, ganek może zakłócać działanie paneli fotowoltaicznych i skracać czas świecenia. Regułą jest, aby np. wystający 1 m daszek, tablicę umieścić co najmniej 1,2 m od jego jego górnej krawędzi.

Na elewacje w których mocno odstaje dach i rzuca cień na elewacje, polecamy szczególnie tablice  z panel PV na przedniej ścianie tablicy, równoległy do ściany.  W przypadku wątpliwości prosimy  o fotografie miejsca przeznaczenia i kontakt telefoniczny.

Nie polecamy montowania we wnękach budynków standardowych tablic. Posiadamy na to inne rozwiązania technologiczne i prosimy o fotografię i kontakt.

 

13. Czy tablica jest odporna w warunki atmosferyczne i korozję?

Tak. Wykonana jest z aluminium i szkła. ZERO korozji i  ZERO plastiku.

Układ sterujący i LED ma IP65 i odporny jest na wilgoć zachlapani i zimowe roszenie.

Akumulatory znakomicie radzą sobie z minusowymi temperaturami i nie ulegają degradacji.

 

14. Czy tablica posiada instrukcję obsługi?

Tak posiada. Instrukcja jest wysyłana drogą e-mail, lub na życzenie drukowana i dołączana do paczki.